SIM karta

do všech sítí celý den

Říká se, že SIM karta je srdcem mobilu nebo že mobilu vdechuje život. Ani jendo vysvětlení se nám ale nelíbí. Srdcem je dnes spíš procesor a život mobilu dává spíš baterie. Spousta lidí dokonce věří, že na SIM kartě je jejich telefonní číslo. Ale tak to také není. SIM karta je kousek plastu, který obsahuje čip (paměť a procesor), který identifikuje telefon do sítě. Nejdůležitější je identifikační číslo karty (karta má také paměť pro SMS zprávy, telefonní seznam, PIN a další funkce pro kódování hovoru). A teprvu u operátora je identifikační kó "spárován" s telefonním číslem. A tak je zajištěno, že pokud například ztratíe svojí SIM kartu operátor Vám dá jinou, tu starou zablokuje a Vaše telefonní číslo napáruje na tu nově vydanou. A kdyby Vás zajímalo, proč se kartě říká zrovna SIM, pak vězte, že se jedná o zkratku anglického výrazu Subscriber Identity Module.

Dual SIM

dvě čísla v jednom telefonu

Pokud telefon podporuje technologii DUAL SIM, můžete do něj vložit dvě SIM karty. Telefon pak má dvě telefonní čísla - obě jsou najednou na příjmu a z obou můžete také volat. Většina takových telefonů umožňuje nastavit takzavný mód DUAL SIM. Takový telefon se pak může chovat tak, že pokud chcete volat, zeptá se ze kterého čísla se má zavolat nebo ho můžete nastavit tak, že pro odchozí volání s použije nastavené číslo a druhé je na příjmu. POkud do DUAL SIM telefon vložíte pouze jednu SIM kartu chová se jako "normální" telefon.

ČVOP

při přenosu čísla

Zkratka pro Číslo Výpovědi Opouštěného Poskytovatele. Je to čtrnáctimístné číslo, které slouží jako identifikační kód pro přenos telefonního čísla. Vytvoří ho a sdělí Vám ho opouštěný operátor. Kód má vždy nějakou platnost a v ní je nutné ho použít u nového poskytovatele.

Detailní informace

vždy přesné informace

Na těchto stránkách získáte vždy po přihlášení aktuální a přesné informace ohledně Vašeho účtu a telefonního čísla.

Linka 4488

Klientská linka je dostupná na čísle 4488 ze sítě MobilPhone.CZ nebo 702 33 4488 z ostatních sítí.

Právní informace

Společnost Zefina Praha s.r.o provozuje služby virtuálního operátora na základě ohlášení u ČTÚ, číslo 3706.

Kontakt

Pro Vaše dotazy můžete použít emailovou adresu podpora*mobilphone.cz nebo kontaktní formulář